Diskusijų forumai

Lokalizuojant programas, kartais kyla poreikis pasitarti ar tiesiog padiskutuoti su kitais vertėjais. Bene didžiausia grupė, skirta diskusijoms apie lietuvinimą, yra el. pašto konferencija komp_lt@konferencijos.lt. Joje yra susirinkę nemažai lietuvintojų veteranų ir kitų šiai temai prijaučiančių žmonių. Nors konferencija nebėra labai aktyvi, periodiškai joje iki šiol būna iškeliami ir aptariami su lietuvinimu susiję klausimai – ypač kai kas nors iš vertėjų susiduria su nauja, neturinčia nusistovėjusio lietuviško atitikmens sąvoka. Prisijungti prie šios konferencijos, ar peržiūrėti jos diskusijų archyvą (nuo 2015 m.) galite apsilankę jai skirtame tinklapyje.

Iki 2021 metų tuometinės „Omnitel“ naujienų grupių (NNTP) serveryje gyvavo grupė omnitel.comp.lietuvinimas. Joje gvildentos lietuvinimo ir lietuvybės (ypač lietuvybės el. pašte ir pačiose naujienų grupėse) temos. Paskutinės diskusijos grupėje užgeso 2017 metais. Jos archyvą nuo 2009 metų galite naršyti newsgroups.lt svetainėje.

Stambesnių atvirojo kodo programinių paketų vertėjai neretai turi atskiras tam skirtas svetaines ar forumus, kuriuose koordinuoja savo veiklą ir diskutuoja tarpusavyje (pvz., „Gnome“, „KDE“). Nusprendę prisidėti prie tokių produktų vertimo, būtinai pasidomėkite, kokias priemones jų vertėjai naudoja bendravimui tarpusavyje.