„Windows“ lietuvinimas

Visos „Windows“ operacinės sistemos versijos nuo „Windows XP“ turi lietuvišką sąsają. Žemiau pateikiama atskiroms „Windows“ versijoms pritaikyta informacija.

Windows 10

Visas „Windows 10“ šeimos operacines sistemas galima sulietuvinti. Jei šiuo metu jūsų „Windows 10“ sąsaja yra angliška ir norite ją sulietuvinti, atlikite šiuos žingsnius:

  1. atverkite pradžios meniu (bakstelėkite mygtuką su „Windows“ logotipu, esantį ekrano apatiniame kairiajame kampe) ir pasirinkite šio meniu punktą Settings;
  2. atsivėrusiame lange pasirinkite punktą Time & language;
  3. kairiajame šone pasirinkite skyrių Region & language – taip pamatysite šiuo metu įdiegtų kalbų sąrašą;
  4. jeigu lietuvių kalbos nėra įdiegtų kalbų sąraše, bakstelėkite mygtuką Add a language, atsiradusiame kalbų sąraše suraskite lietuvių kalbą ir bakstelėkite ją;
  5. jei ties lietuvių kalba matote užrašą „Language pack available“, nuspauskite ties ja esantį mygtuką Options, kad būtų atvertos kalbos parinktys. Jose iškart po antrašte „Language options“ ir užrašu „Download language pack“ bakstelėkite mygtuką Download, kad būtų parsiųstas sąsajos kalbos paketas, o tada grįžkite į įdiegtų kalbų sąrašą, bakstelėdami mygtuką , esantį viršutiniame kairiajame lango kampe;
  6. įdiegtų kalbų sąraše bakstelėkite lietuvių kalbą ir bakstelėkite mygtuką Set as default. Toliau vadovaukitės kompiuterio nurodymais.

Parengta pagal „Microsoft“ pateiktą instrukciją (lietuvių k., anglų k.).

Windows 8, 8.1, RT

Visas „Windows 8“, „Windows 8.1“ ir „Windows RT“ šeimos operacines sistemas taip pat galima sulietuvinti. Kai kurių gamintojų parduodami kompiuteriai suteikia galimybę šios operacinės sistemos kalbą pasirinkti pirmą kartą įjungus kompiuterį. Jeigu Jūs tokios galimybės neturėjote, galite kompiuterį sulietuvinti, vadovaudamiesi „Microsoft“ svetainėje pateikiama „Windows“ sulietuvinimo instrukcija.

Windows Vista, 7

Šių versijų „Windows“ sistemos oficialiai leidžiasi sulietuvinamos tik dviem atvejais:

  1. diegimo metu, jeigu diegiamos iš disko su lietuvių kalbos sąsajos failais;
  2. parsisiunčiant kalbos paketą per „Windows Update“. Deja, ši galimybė suteikta tik „Ultimate“ ir „Enterprise“ versijų naudotojams. Instrukcija, kaip tai atlikti „Windows 7“ sistemoje, pateikiama „Microsoft“ svetainėje. „Vista“ atveju įdiegimo žingsniai gali nežymiai skirtis.

Yra ir neoficialus sulietuvinimo būdas – „Vistalizator“. Šis būdas veikia ir su pigesnėmis „Windows Vista“ ir „Windows 7“ versijomis, tačiau jo legalumas abejotinas, o nepriekaištingas veikimas negarantuotas (nors šios svetainės autoriams jis sėkmingai suveikė). „Vistalizator“ svetainėje yra ir „Windows“ įdiegimo disko su keliomis kalbomis pasigaminimo instrukcija (anglų kalba).

Kad išvengtumėte abejonių dėl legalumo, patariame dar kompiuterio pirkimo metu informuoti pardavėją, jog norėtumėte sulietuvintos operacinės sistemos. Tuomet, net jeigu pardavėjas jos neturės, jis bent jau žinos apie tokį poreikį ir galbūt kitą kartą perkant kompiuterį, šis klausimas jau bus išspręstas. Nemažai pardavėjų mano, jog sulietuvintos programinės įrangos niekam nereikia. Pareikalaudami sulietuvintos operacinės sistemos, prisidėsite prie šio stereotipo griovimo.

„Windows 7“ lietuviška sąsaja

Windows XP

32-jų bitų „Windows XP“ sąsają galima sulietuvinti visiems kompiuterio naudotojams. Tam reikia parsisiųsti ir įdiegti lietuvių kalbos sąsajos paketą.  Jį įdiegus ir iš naujo paleidus kompiuterį, šis prabils lietuviškai.

„Windows XP“ verslo naudotojams „Microsoft“ siūlė ir kitą variantą – naudoti „Daugiakalbės vartotojo sąsajos“ paketus (MUI), suteikiančius galimybę kiekvienam kompiuterio naudotojui naudotis skirtinga „Windows“ sąsajos kalba. Deja, namų naudotojams ši galimybė nebuvo siūloma.