Rašybos tikrinimo žodynas „ispell-lt“

„ispell-lt“ yra lietuvių kalbos rašybos tikrinimo taisyklės ir žodynas standartiniam UNIX rašybos tikrinimo įrankiui „Ispell“. Dabar šiais žodynais moka naudotis ir daugiau programų. Iš tų pačių pradinių duomenų „ispell-lt“ projekte generuojami ir „Aspell“, „MySpell“ ir „Hunspell“ tinkantys žodynai.

Parsisiuntimas

Karts nuo karto išleidžiamos ir patalpinamos į FTP serverį naujos „ispell-lt“ versijos. Ten pat galite pasiimti paruoštą vartojimui su „OpenOffice.org“ arba „Mozilla“ „MySpell“ žodyną.

Galima ir skiemenuoti. Iš „OpenOffice.org“ jau galima atsisiųsti paketą skiemenavimui. Skiemenuokite ir gražiai formatuokite tekstus!

Žodyno tobulinimui naudojama „Launchpad'e“ esanti „Bazaar“ repozitorija. Jos turinį ir darytus pakeitimus galite peržiūrėti čia. Keisti žodyną repozitorijoje gali tik „Ispell-LT“ komandos nariai. Dėl tapimo jos nariu kreipkitės į „ispell-lt“ autorių Albertą. Pradiniam pirminių tekstų gavimui naudojama komanda:

bzr branch lp:ispell-lt

„Debian“ paketus sukūrė Kęstutis Biliūnas. Jų sąrašas:

aspell-lt - aspell dictionary for Lithuanian (LT)
ilithuanian - ispell dictionary for Lithuanian (LT)
myspell-lt - myspell dictionary for Lithuanian (LT)
openoffice.org-hyphenation-lt - Lithuanian hyphenation pattern for OpenOffice.org

Automatinio taisymo žodynas

2009 m. gruodį pradėtas kurti dar vienas – automatinio taisymo – žodynas. Kol kas jam kaupti naudojama vieša forma, prieinama adresu http://autocorr.akl.lt/. Kviečiame prisidėti prie šio žodyno pildymo, įvedant į jį tipines klaidas, kurios absoliučioje daugumoje atveju, Jūsų nuomone, yra taisytinos vienodai (pvz.: gryžti → grįžti, akd → kad).

Kontaktai

Diskusijoms apie „ispell-lt“ žodyno kūrimą ir naudojimą skirta ispell-lt@akl.lt el. pašto grupė.

Apie rastas klaidas (neteisingą žodžių rašybą, žodžiai nerandami arba neteisingai kaitomi) praneškite į el. pašto grupę arba į „Launchpad'ą“. Kai sukaupiate šiek tiek savo žodyno, atsiųskite ~/.ispell_lietuviu arba ~/.ispell_default failus. Atsiųsti žodžiai bus įdėti į naujausią versiją.

Programos, galinčios naudoti „ispell-lt“ projekto sukurtus žodynus: