„Android“ lietuvinimas

„Android“ įrenginiuose kalbų ir klaviatūrų perjungimas vykdomas sistemos nustatymų skyriuje „Kalba ir įvestis“ (angl. „Language and Input).

Beveik visų dabar parduodamų „Android“ telefonų programinė įranga yra lokalizuota. Pirkusiems telefoną anksčiau arba iš užsienio nederėtų nusiminti. Padėti gali Lietuvos regiono programinės įrangos įrašymas, o jei tokio nėra ar jis vis tiek neturi lietuvių kalbos – modifikuoti atvaizdžiai. Daugiausiai įrenginių palaikantis lokalizuotas Android atvaizdis yra „Lineage OS“ (buvęs „CyanogenMod“).

Deja, perrašant operacinę sistemą neoficialiu būdu, galima prarasti garantiją. Reikia pridurti, jog mažiau populiariems įrenginiams patobulinto „Androido“ gali ir nebūti. Atvaizdžių savo įrenginiams galima rasti XDA forume, o šiek tiek instrukcijų lietuviškai – „Androidmanijos“ forume.

Sulietuvinta „Android“ sąsaja Sulietuvintos „Android“ nuostatų ekranas

Rašymas lietuviškai „Android“ įrenginiais

Rašymas ekranine klaviatūra

Dauguma „Android“ įrenginių galima rašyti lietuviškai. Deja, neretai tai nepatogu: dažnu atveju specifinės lietuviškos raidės ekraninėse klaviatūrose pasiekiamos tik ilgai palaikius pamatinę raidę (pvz., norint parašyti „Ą“, reikia ilgai palaikyti ekraninės klaviatūros klavišą „A“). Laimei, „Android“ įrenginiuose galima diegti papildomas ekranines klaviatūras. Jei norite savo telefone naudotis patogesne klaviatūra, siūlome išbandyti atvirojo kodo „AnySoftKeyboard“ bei jai skirtą lietuviškų išdėstymų paketą – jame rasite net keletą lietuviškų išdėstymų, iš kurių galėsite pasirinkti labiausiai patinkantį.

Rašymas fizine klaviatūra

Norint prie „Android“ įrenginio prijungti fizinę klaviatūrą, aukščiau minėto paketo nepakaks. Jei naudojatės 5.0 ar aukštesnės versijos „Android“ sistema, savo įrenginį susieję su išorine klaviatūra, norimą jos išdėstymą galėsite pasirinkti įrenginio nustatymų skyriaus „Kalba ir įvestis“ poskyryje „Fizinė klaviatūra“.

Jei naudojatės žemesne nei 5.0 „Android“ versija, tuomet atskiro nustatymų skyrelio fizinei klaviatūrai nerasite – jos kalba bus sinchronizuojama su pasirinktos ekraninės klaviatūros kalba. Deja, dauguma ekraninių klaviatūrų neturi jokio lietuviškos fizinės klaviatūros išdėstymo, tad lietuviškai rašyti fizine klaviatūra jos galimybės nesuteikia. Tačiau nenusiminkite – būtent šiai problemai spręsti yra sukurta „External Keyboard Helper Pro“ (EKH) programa. Ją įdiegę į savo įrenginį, jo nustatymų skyriuje „Kalba ir įvestis“ pasirinktie klaviatūrą šiuo pavadinimu, o jos nuostatose ne tik rasite populiariausiąjį lietuvišką išdėstymą, bet ir galėsite susikurti savo. Ši programa kainuoja apie du eurus, tačiau išbandymui ir įsitikinimui, jog ji sprendžia jūsų problemą, galite nemokamai įdiegti jos demonstracinę versiją „External Keyboard Helper Demo“. Atkreipiame dėmesį, jog abi šios programos „apsimeta“ ekranine klaviatūra, tačiau ekrane jokios klaviatūros nerodo, tad norėdami rašyti tiek fizine, tiek ekranine klaviatūromis pakaičiui, turėsite kaskart iškviesti klaviatūros perjungimo komandą ir rinktis, kuria klaviatūra – ekranine ar EKH norite rašyti.