Forumai

Lietuvybės kompiuteriuose konferencija

Tai el. pašto konferencija lietuvybės problemoms kompiuteriuose spręsti, aptarti terminams, koordinuoti vertimams ir t.t. Pastaruoju metu konferencija nėra labai aktyvi, daugiausia joje aptarinėjami terminai.

Prisijungimo tvarka: užsiprenumeruoti šios konferencijos laiškus galite apsilankę jai skirtame tinklapyje.

Konferencijos archyvas yra prieinamas čia. Konferencija taip pat prieinama kaip naujienų grupė (jei nuoroda neveikia, savo naujienų programoje įdėkite serverį news.konferencijos.lt ir užsisakykite grupę lt.konferencijos.komp.lt). Siųsti laiškų kaip į normalias naujienų grupes negalima.

Lietuvinimo naujienų grupė

Tikra naujienų grupė yra omnitel.comp.lietuvinimas (serveris news.omnitel.net, grupė omnitel.comp.lietuvinimas). Joje daugiausiai diskutuojama praktiškais klausimais, kaip sutvarkyti kokią programą, kad būtų galima rašyti lietuviškai, ir atsakoma gan greit. Klausimai kartojasi, nes žmonės keičiasi, tačiau atsakymai darosi išsamesni.

Koks skirtumas tarp šių grupių?

Tikrai besidomintiems vertėtų skaityti abi grupes. Dalis žmonių yra abiejose. Kai kurie laiškai skelbiami iš karto abiem būdais. Tiek vienoje, tiek kitoje grupėje kartais įsiplieskia nemaži ginčai dėl vieno ar kito termino (o retkarčiais ir kitomis temomis). Verčiant programas geriau greiptis į komp_lt@ konferenciją, kadangi ten mažiau skeptiškai nusiteikusių vertimo atžvilgiu žmonių, daugiau vertėjų. Tuo tarpu elektroninio pašto ar naujienų programas verčiau nagrinėti naujienų grupėje. Pranešimus apie savo vertimus ar programas skelbkite šiose, ir, priklausomai nuo situacijos, omnitel.unix, omnitel.software naujienų grupėse bei os_linux@ konferencijose ir pan.