Forumai

Lokalizuojant programas, kartais kyla poreikis pasitarti ar tiesiog padiskutuoti su kitais vertėjais. Bene didžiausia grupė, skirta diskusijoms apie lietuvinimą, yra el. pašto konferencija komp_lt@konferencijos.lt. Joje yra susirinkę nemažai lietuvintojų veteranų ir kitų šiai temai prijaučiančių žmonių. Nors pastaruoju metu konferencija nėra labai aktyvi, periodiškai joje iki šiol būna gvildenami su lietuvinimu susiję klausimai, ypač kai kas nors iš vertėjų susiduria su nauja, neturinčia nusistovėjusio lietuviško atitikmens sąvoka.

Prisijungimo tvarka: užsiprenumeruoti šios konferencijos laiškus galite apsilankę jai skirtame tinklapyje.

Diskusijų archyvas (nuo 2015 m.) yra pasiekiamas čia. Konferencija taip pat prieinama kaip naujienų grupė (jei nuoroda neveikia, savo naujienų programoje įdėkite serverį news.konferencijos.lt ir užsisakykite grupę lt.konferencijos.komp.lt). Siųsti laiškų kaip į normalias naujienų grupes negalima.

Kita naujienų grupė yra omnitel.comp.lietuvinimas (serveris news.omnitel.net, grupė omnitel.comp.lietuvinimas). Anksčiau joje būdavo gvildenamos lietuvinimo ir lietuvybės (ypač lietuvybės el. pašte ir naujienų grupėse) temos, tačiau ji jau keletą metų visai apmirusi. Jeigu norite peržvelgti šios grupės diskusijų archyvą, jos neprenumeruodami, tai galite atlikti newsgroups.lt svetainėje.

Stambesnių atvirojo kodo programinių paketų vertėjai neretai turi atskiras tam skirtas svetaines ir forumus, kuriuose diskutuoja tarpusavyje (pvz., „Gnome“, „KDE“). Nusprendę prisidėti prie tokių produktų vertimo, būtinai pasidomėkite, kokias priemones jų vertėjai naudoja tarpusavio bendravimui. Nuorodas į kai kurių produktų vertėjų svetaines rasite skyrelyje „Nuorodos lokalizuotojams“.